Bölümümüz Mezunlarının Başarıları

Bölümümüz Mezunlarının Başarıları

Bölümümüzün mezunlarının uluslararası ölçekteki başarıları hem bölümümüz hem de üniversitemiz için gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen “Yurtdışı Lisansüstü Öğrenim” burslarını kazanarak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü adına yurtdışında eğitimlerine devam eden mezunlarımızdan Yusuf Pehlivan, Ali Can Diyarbakırlı ve Melike Arı’yı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Yusuf Pehlivan

Bölümümüzden 2010 yılında mezun oldu. Kendisi 2006 yılında kurulan bölümümüz verdiği ilk mezunlardandır. Mezuniyetini takiben kazandığı burs ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı adına Amerika Birleşik Devletleri’ne yüksek lisans eğitimi almak üzere gitti. Florida State Universitesi’nin Yer, Okyanus ve Atmosferik Bilimler Fakültesi’nde (Florida State University Earth, Ocean and Atmospheric Sciences Faculty) Yapısal Jeoloji (Structural Geology) alanında yüksek lisans öğrenimi için kabul aldı. Dr. David D. Farris yönetiminde “Güney Colorado’daki Raton Havası’nın Gravite, Mantetik ve Jeolojik İlişkisi” konulu yüksek lisans tez çalışmasına devma etmektedir. Ayrıca tez çalışmasına devam ederken Colorado eyaletinin Denver şehrinde gerçekleştirilen Amerika Ulusal Jeoloji Topluluğu’nun125. yıldönümü toplantısında poster sunum olarak sunmuştur. Yusuf Pehlivan yüksek lisans eğitimini tamamlanmaısının ardından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bünyesinde “Uzman Jeoloji Yüksek Mühendisi” olarak çalışmaya başlayacaktır.

Ali Can Diyarbakırlı

Bölümümüzden 2011 yılında mezun olan Ali Can Diyarbakırlı, mezuniyetini takiben kaznamış olduğu burs ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı adına Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans yapma hakkı kazanmıştır. Yüksek Lisans eğitimi için Virginia Politeknik Enstitüsü ve Devlet Üniversitesi’nden (Virginia Polytechnic Unstitute and State University) kabul alan Ali Can Diyarbakırlı yüksek lisans tez çalışmalarını petrol jeolojisi üzerine “Sekans Stratigrafi ve Rezervuar Karakterizasyonu” konusunda yapmaktadır. Yüksek lisansını tamamlamasının ardından yine Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bünyesinde “Uzman Jeoloji Yüksek Mühendisi” olarak göreve başlayacaktır.

Melike Arı

Bölümümüzden 2012 yılında mezun olan Melike ARI, mezuniyetinin ardından kazanmış olduğu burs ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü adına Amerika Birleşik Devletleri’nde yapısal Jeoloji alanında eğitim görecektir. 2015 yılı itibariyle başlayacağı yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine Maden Tetkik ve ARama Genel Müdürlüğü bünyesinde “Jeoloji Mühendisi” olarak görev yapacaktır.

Son Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, Salı